اعتبار ۱۷ میلیاردی حوزه اشتغال روستایی نهاوند جذب شد

محموله ۹۵ کیلوگرمی تریاک در نهاوند کشف شد

 • کد خبر : 10530

صدای نهاوند:
وقایع تلخ چند روز گذشته که بعلت قانون شکنی و هنجار شکنی عده ای قلیل در بین مردم دو روستای دهفول و فهرومند بخش مرکزی نهاوند به وجود آمد، باعث شد تا مردمان این دیار با حفظ وحدت و برادری یک خواسته مشترک از مسئولان داشته باشند و آن برخورد قاطع با قانون شکنان حریم جامعه باشد.

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، سالیان سال است که مردمان دیار دهفول و فهرومند را می شناسیم، دو روستای نزدیک بهم در شش کیلومتری نهاوند و از توابع بخش مرکزی.

روستای دهفول با تاریخی کهن و مردمانی نجیب و مهمان نواز که به تواضع و فروتنی معروفند و ۵۰ شهید سرافراز را تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند و به برپایی یادواره های شهدای، با شکوه و عظمت انسی دیرینه دارند.در کنار این مردم فهیم و متدین تنها دهها متر آن طرف تر روستای قرار دارد به نام فهرومند، که سالیان سال است ارادت خاصی به اهل بیت(ع) دارند و در ایام محرم با برپایی نمایشگاه هایی در منازل خود، مظلومیت امام حسین (ع) را به شکل زیبایی به تصویر می کشند، فهرومند هم مزین به قبور مطهر شهداست و ۵ شهید والامقام را خالصانه تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند.

مردمان دهفول و فهرومند از یک جنس و سرشت هستند، هر دو اهل معرفت و تقوا و ادب، هر دو مهمان نواز و متواضع هر دو قدرشناس، متدین  و همراه تا جایی که سالیان سال است هم دل در کنار هم زندگی می کنند و در شادی و غم شریک هم هستند، با هم وصلت کرده اند و رفیق و غمخوار هم هستند.

اما متاسفانه چند روزی است که عده ای قلیل با هنجار شکنی و قانون شکنی و با سلب آسایش و امنیت مردم، وحدت و همدلی که نقطه مشترک مردمان این دو روستای با تمدن است را نشانه گرفته اند، و با اقدامات خود رنج و ناراحتی را به ارمغان آورده اند و آسایش و امنیت را از مردم هر دو روستا گرفته اند.

بعد از اتفاقات چند روز گذشته با مردمان دوست داشتنی هر دو روستا همراه شدیم و پای درد دلها آنها نشستیم، ساده و بی آلایش گفتند از وضعیت به وجود آمده راضی نیستیم، ما مردمانی هستیم که سالهای سال با مهربانی و دوستی و برداری در کنار هم زندگی می کنیم و با هم رفت و آمد داریم و ما هم نمی پذیریم عده ای قلیل بخواهند با جسارت و گستاخی قانون شکنی کنند و وحدت و برادری دو روستا را از بین ببرند.

مردمان دو روستای دهفول و فهرومند ضمن تشکر از حضور مسئولان مختلف در هر دو روستا اعم از فرماندار، معاون فرماندار، دادستان، دستگاه های اطلاعاتی،فرمانده انتظامی و فرمانده سپاه، بخشدار مرکزی و ….برای حل و فصل مشکلات پیش آمده چند خواسته مشترک از مسئولان مربوطه دارند و آن این است:

اتفافات و حوادث تلخ چند روز گذشته به حساب مردمان با محبت و اخلاق مدار و شهید پرور دو روستای دهفول و فهرومند نوشته نشود و حساب عده ای قلیل و قانون شکن و گستاخ را از مردم متدین این دو روستا جدا کنند.

موضوع را با دقت و توجه در همه ابعاد حادثه بررسی و کارشناسی کنند و با عوامل اصلی حادثه با توجه به کارنامه گذشته آنان با اقتدار و قاطعیت برخورد کنند.

در این درگیری ها اگر توسط عده ای به خانواده محترم شهدا و شهدا، نوامیس مردم و …بی احترامی و اهانتی شده است این عده شناسایی و مطابق قانون بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد شود.

در شرایطی که ما معتقدیم نیاز جامعه امروز وحدت و برادری، حفظ امنیت و نظم است از مسئولان مختلف قضایی، اطلاعاتی و انتظامی و امنیتی تقاضا داریم هر کس و هر فردی که با بی اعتقادی و گستاخی با اربده کشی و فحاشی موجب برهم زدن آرامش و امنیت مردم و جامعه می شوند برخورد قانونی قاطع شود تا درس عبرتی برای کسانی باشد که در خیال خام خود توهم انجام چنین اقدامات وقیحانه ای را دارند.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

 1. مصطفی گفت:

  ابروی شهری را در اذهان عمومی برده اند؟؟!!
  تیتر همه سایت ها وخبر گزاری ها شده اند؟؟!!
  کسانی در این دو روستا نبودند جلوی این افراد رو بگیرند؟
  حالا وحدت؟؟؟؟؟؟!!!!
  نوشدارو پس از مرگ سهراب…..
  جواب این بی فرهنگی رو کی میخواد بده؟؟

  (۶)

*

code

 • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
 • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش