اعتبار ۱۷ میلیاردی حوزه اشتغال روستایی نهاوند جذب شد

محموله ۹۵ کیلوگرمی تریاک در نهاوند کشف شد

  • کد خبر : 11117

صدای نهاوند:
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان از فردا در نهاوند آغاز می شود.

محمود مصباح در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند اظهار داشت: امسال نهاوند برای پنجمین مرتبه افتخار میزبانی بیست و نهمین  جشنواره تئاتر استان همدان را دارد.

مصباح گفت: جشنواره تئاتر استانی به عنوان بزرگترین رویداد هنری استان همدان محسوب می شود که برای برگزاری آن ۵۰ میلیون تومان هزینه می شود.

وی افزود: ۲۱ اثر برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان اعلام آمادگی کردند، که هئیت داوران بعد از بررسی و بازبینی ۹ اثر را در بخش مسابقه، سه اثر را در بخش نمایش خیابانی و یک اثر را در بخش جنبی برای شرکت در این جشنواره پذیرفت.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند اظهار داشت: در جشنواره بیست و نهم ۵ گروه نمایشی از همدان، ۲ گروه نمایشی از ملایر، ۲گروه نمایشی از نهاوند، یک گروه نمایشی از بهار، یک گروه نمایشی از رزن، یک گروه نمایشی از اسد آباد و یک گروه نمایشی از تویسرکان حضور دارند.

محمود مصباح از دعوت ۱۴۲ نفر مهمان برای حضور در جشنواره ۲۹ تئاتر استان خبر داد و گفت: ۳۰نفر از این مهمانان خانم و ۳ نفر هم بعنوان داور از مرکز نمایش هنرهای نمایشی وزارت ارشاد هستند.

مصباح گفت: با تأکید بر اینکه جشنواره استانی به صورت رقابتی برگزار می‌شود، افزود: حداکثر دو نمایش صحنه‌ای منتخب این جشنواره به دبیرخانه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی می‌شود.

وی افزود: در راستای هماهنگی و برنامه ریزی به منظور برگزاری هرچه بهتر و با شکوهتر این جشنواره در شهرستان کمیته های ۱۰ گانه از جمله کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، مالی و پشتیبانی، هنری و حراست در این اداره تشکیل و اقدامات و برنامه ها در حال پیگیری است.

وی آثار راه یافته به بخش رقابتی بیست و نهمین جشنواره تئاتراستان همدان را به شرح زیر اعلام کرد:

نمایش « آکبث» به کارگردانی روح الله صالحی از همدان، نمایش« روبان های مشکی را از گوشه قاب عکس ها بردار» به کارگردانی مهدی شادمانی روشن از همدان، نمایش «اعترافاتی درباره زنان» به نویسندگی کارگردانی مزدک مهیمنی از همدان، نمایش «چند برش از مغز یک نویسنده مرده » به کارگردانی رضا باغبان از ملایر، نمایش«نقش پیچک در چشم انداز ایوان»به کارگردانی مهدی روزبهانی از ملایر، نمایش«مجلس شاه کشی به درخواست عکاس باشی» به کارگردانی اتابک مهراد از نهاوند، نمایش « دریا زدگی» به کارگردانی کیان مرادی و مسعود رضی از نهاوند، نمایش«آیین دایره زدایی از یک در کج مانده قفقاز» به کارگردانی سجاد طهماسبی از تویسرکان، نمایش«برف زمین را گرم می کند»به کارگردانی محمودغفاری از بهار.

 

 مصباح ادامه داد: همچنین نمایش«خنکای ختم خاطره»به کارگردانی پریسا عزت یار از اسدآباد بخش در بخش جنبی، و نمایش <<آش باران>>به کارگردانی مهرداد کاووسی حسینی از همدان، نمایش <<175>> به کارگردانی مهدی کوثری یگانه از همدان و نمایش <<تنفس>> به کارگردانی مجید قدیمی از رزن در بیست و نهمین  جشنواره استان همدان به میزبانی نهاوند حضور دارند.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  1. Sama گفت:

    ببخشید میخواستم بپرسم هزینه بلیط این تئاتر ها چنده؟ رایگانه ایا؟!

    (۰)

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش