اعتبار ۱۷ میلیاردی حوزه اشتغال روستایی نهاوند جذب شد

محموله ۹۵ کیلوگرمی تریاک در نهاوند کشف شد

  • کد خبر : 11121

صدای نهاوند:
بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان با حضور هنرمندان تئاتر استان و اساتید برجسته هنرهای نمایشی کشور صبح امروز در نهاوند آغاز شد.

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان گفت: در این جشنواره ۲۱ گروه از سراسر استان اعلام آمادگی کردند که از اوایل شهریور ماه هیات داوران با حضور در همه شهرستانها به کار بازبینی گروههای نمایشی پرداخت.
محمود مصباح افزود: پس از بازبینی گروههای تئاتر شهرستانها ۹ گروه موفق به راهیابی به بخش مسابقه شد که ۲ گروه از شهر همدان ، ۲ گروه از ملایر ، ۲ گروه از نهاوند و از شهرهای بهار، اسدآباد و تویسرکان نیز هر کدام یک گروه در جشنواره حضور دارند.
وی افزود: همچنین یک گروه در بخش جنبی جشنواره از شهرستان اسدآباد و سه گروه خیابانی از همدان نیز در جشنواره به اجرای نمایش خواهند پرداخت.


رئیس اداره ارشاد اسلامی نهاوند با معرفی آثار راه یافته به جشنواره افزود: در این جشنواره نمایش های’ آکبث’ به کارگردانی روح الله صالحی ، نمایش’ روبان های مشکی را از گوشه قاب عکس ها بردار’ به کارگردانی مهدی شادمانی روشن و نمایش ‘اعترافاتی درباره زنان’ به نویسندگی و کارگردانی مزدک مهیمنی هر سه از همدان در مدت سه روز روی صحنه می رود.


وی گفت: همچنین نمایش های ‘چند برش از مغز یک نویسنده مرده’ به کارگردانی رضا باغبان و نمایش ‘نقش پیچک در چشم انداز ایوان’ به کارگردانی مهدی روزبهانی هر ۲ از ملایر و نمایش ‘مجلس شاه کشی به درخواست عکاس باشی’ به کارگردانی اتابک مهراد و نمایش ‘دریا زدگی’ به کارگردانی کیان مرادی و مسعود رضی هر ۲ از نهاوند، نمایش ‘آیین دایره زدایی از یک درکج مانده قفقاز’ به کارگردانی سجاد طهماسبی از تویسرکان و نمایش’برف مین را گرم می کند’ به کارگردانی محمود غفاری از بهار از دیگر نمایش هایی است که روی صحنه می روند.


مصباح افزود: همچنین در بخش جنبی جشنواره ، نمایش های ‘خنکای ختم خاطره’ به کارگردانی پریسا عزت یار از اسدآباد و نمایش ‘آش باران’ به کارگردانی مهرداد کاووسی حسینی از همدان، ‘ ۱۷۵’ به کارگردانی مهدی کوثری یگانه از همدان و ‘تنفس’ به کارگردانی مجید قدیمی از رزن در بیست و نهمین جشنواره استان همدان به میزبانی نهاوند حضور دارند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: با توجه به اینکه جشنواره استانی به صورت رقابتی و برای مشخص شدن آثار برتر برگزار می شود لذا ۲ نمایش صحنه ای برتر به انتخاب هیات داوران برای شرکت در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتخاب و معرفی می شوند.


مصباح گفت: از جمله برنامه های جنبی جشنواره برگزاری نشست نقد و بررسی گروههای تئاتر است که در پایان هر نمایش اجرا می شود.
وی ادامه داد: علاوه بر اجرای نمایش های صحنه ای که در هر روز سه گروه در ۲ نوبت صبح و عصر اجرای نمایش دارند سه گروه نمایش خیابانی نیز در محوطه اداره ارشاد اسلامی به اجرای نمایش خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است صبح امروز نمایش <<مجلس شاه کشی به روایت عکاس باشی>> به کارگردانی اتابک مهراد از نهاوند اجرا شد و بعد از پایان نمایش جلسه نقد و بررسی آن برگزار شد.

همچنین نمایش خیابانی<<آش باران>> به کارگردانی مهرداد کاووسی حسینی از همدان اجرا شد.
بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان با شرکت ۹ گروه نمایش صحنه ای و سه گروه نمایش خیابانی از صبح امروز دوشنبه در نهاوند آغاز و به مدت سه روز با معرفی گروهها و چهره های برتر ادامه خواهد داشت.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش