- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - http://www.sedaynahavand.ir -

۲۴۵ هیئت مذهبی نهاوند مراسم عزاداری دهه اول محرم را برگزار می کنند

حجت‌الاسلام موسی محبی در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند اظهار داشت: ۲۰۹ مسجد در شهرستان نهاوند برای استقبال از ماه محرم آماده شده است.

وی با بیان اینکه ۲۴۵ هیئت مذهبی برای این ایام آماده شده که از این تعداد ۳۵ هیئت مربوط به خواهران است، افزود: ۱۲۰ روحانی مبلغ در دهه اول محرم به مساجد مختلف شهری و روستایی اعزام می شوند.

حجت الاسلام محبی عنوان کرد: تجلیل از ۲۰ پیرغلام در روز هفتم محرم در مصلای مهدیه شهر برزول، برگزاری گفتمان‌های دینی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و تبیین قیام خونین امام حسین(ع) و بازدید از هیئت‌های مذهبی در دستور کار است.

وی گفت: همایش شیرخوارگان حسینی نیز در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در مصلای شهرستان نهاوند با ظرفیت ۶ هزار نفر برگزار خواهد شد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند عنوان کرد: این مراسم در مصلی مهدیه شهر برزول نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند نیز برگزاری ۲ هزار عنوان برنامه در این ایام را مد نظر دارد، خاطرنشان کرد: اعزام ۲۰۰ مبلغ و مبلغه به سطح شهرستان و به ویژه روستاها از مهم‌ترین این برنامه‌‌هاست.

محبی از برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در مکان‌های نماز جمعه شهرستان نهاوند خبر داد و گفت:  این همایش ۳۱ شهریورماه و با حضور حلقه‌های صالحین، هیأت‌های مذهبی، مداحان و روحانیون برگزار خواهد شد.