منطقه پای قلعه پایلوت باز آفرینی شهر نهاوند است

بیشترین بافت فرسوده نهاوند در منطقه تاریخی پای قلعه قرار دارد

سارق موسسه آموزشی در نهاوند دستگیر شد

نهاوند در کاشت درختان پسته رتبه نخست استان را دارد/کشاورزان گندم را انبار نکنند

عملیات اصلاح هندسی بلوار خلیج فارس نهاوند شروع شد

۲۰ کیلو گرم تریاک و ۸۴ حلقه لاستیک خودروهای سنگین در نهاوند کشف شد

اطلاعیه واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب نهاوند

۲۰ چشمه سرویس بهداشتی در سراب گیان نهاوند احداث می شود

  • کد خبر : 12933

صدای نهاوند:
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: اشتغال اولویت اول دولت در سال ۹۷ است و با توجه به اینکه امسال تولید ملی و کالای ایرانی مورد تاکید قرار گرفته است دولت باید در حوزه های که اشتغالزایی بالای دارند سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد.

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، دکتر محمد نهاوندیان روز جمعه سوم فروردین در بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری نهاوند اظهار داشت: شرایط بین المللی کشور این امکان را برای کشور فراهم کرد که بالای ۳۰ میلیارد دلار دسترسی به فاینانس های بین المللی برای حوزه های مختلف سرمایه گذاری را در اختیار داشته باشیم.

نهاوندیان گفت: با پایین آمدن درجه ریسک ایران و بالا رفتن اعتبار بین المللی ایران در رتبه بندی ها بین المللی اقتصادی فضای مناسبی را ایجاد کرده است که فضای سرمایه گذاری های اشتغالزا در کشور فراهم شود.

وی افزود: رقمی که ما در سال گذشته در ایجاد اشتغال خالص تجربه کردیم واقعا کم سابقه و یا بی سابقه بود به همین علت هدف گذاری دولت هم در سال ۹۷ همین گونه خواهد بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بیان داشت: دولت در حوزه گردشگری و بازآفرینی شهری برنامه ویژه ای دارد که استان همدان می تواند در اجرای طرح ملی بافت فرسوده که رئیس جمهور اعلام کردند پیش گام باشد.

محمد نهاوندیان اظهار داشت: در این طرح ابتکاری، اختصاص دادن زمین های دولتی بعنوان یک جهش می تواند با ایجاد ایمنی  بالا اشتغال خوبی در حوزه ساخت و ساز ایجاد می کند.

نهاوندیان ادامه داد: در این طرح به جای تجمیع چند پلاک بعنوان ساخت و ساز مسکن، به محله سازی است که مجموعه امکانات فرهنگی و آموزشی و خدمات درمانی را داشته باشد توجه شده است.

وی تاکید کرد: مجموعه سیاست های دولت در سال ۹۷ ایجاد یک فضای نشاط اقتصادی و اجتماعی است که در چهار سال گذشته هم دولت نشان داد که مردم باید در فضای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی احساس آرامش کنند و آزادی عمل داشته باشند، احترام مردم محفوظ باشد و هر شخصی که در هر حوزه ای نظر و ابتکاری دارد آن را به مرحله عمل برساند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: ظرفیت گردشگری نهاوند این توجه را طلب می کند که با سرمایه گذاری و با اطلاع رسانی این جاذبه ها به مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی، گردشگری نهاوند را در کنار دیگر ظرفیت های مهم این شهر مانند محیط زیست و منابع آبی به قطب مهم اقتصادی و گردشگری استان تبدیل کند.

وی در پایان گفت: در استان همدان بخش خصوصی علاقمند و با انگیزه ای داریم که باید از منابع دیگر هم برای جذب آنها در جهت سرمایه گذاری استفاده کرد.

 

 

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  1. ح گفت:

    عرق نهاوندی خود را فراموش نکنید.ایالت نهاوند را دوباره بسازید.

    (۶)

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش