بارش برف و برودت هوا مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی و متوسطه اول نهاوند را تعطیل کرد

اولین جلسه شورای مرکز نوآوری شهرستان نهاوند برگزار شد

فرمانداری نهاوند جهت ریشه‌کنی بیسوادی از هیچ گونه حمایتی دریغ نمی کند

پیگیر تعیین تکلیف آموزش‌دهندگان نهضت در مجلس شورای اسلامی هستیم

حرف صریح ایران در مذاکرات این است تحریم ها باید برداشته شود

نصب سیستم تهویه مکانیکی در ۶۰ درصد کلاس های درس نهاوند

ثبت تخلفات رانندگی توسط دوربین های نظارتی سطح شهر نهاوند

کاربری زمین های شهرک شهید شهید قدوسی مزروعی است

رفع مشکلات معیشت مردم از اولویت‌های اصلی دولت است

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در نهاوند

  • کد خبر : 1296

صدای نهاوند:

وزیر اطلاعات در بازدید از خبرگزاری ایسنا، تاکید کرد که وزارت خانه متبوعش به دنبال تامین امنیت رسانه‌ای برای خبرگزاری‌ها و فعالین رسانه‌ای است تا رسانه‌ها بدون تشویش ذهنی به کار خبری خود مشغول شوند.

به گزارش صدای نهاوند،به نقل از بولتن نیوز، وزیر اطلاعات در جمع مدیران و خبرنگاران ایسنا گفت: وزارت اطلاعات به دنبال تأمین امنیت رسانه‌ای برای فعالین رسانه‌ای است

وزیر اطلاعات همچنین تاکید کرد که وزارت خانه متبوعش به دنبال تامین امنیت رسانه‌ای برای خبرگزاری‌ها و فعالین رسانه‌ای است تا رسانه‌ها بدون تشویش ذهنی به کار خبری خود مشغول شوند.
 
وزارت اطلاعات به دنبال تأمین امنیت رسانه‌ای برای فعالین رسانه‌ای است
 
وی با تأکید بر اینکه باید در رسانه‌ها اخلاق، صداقت، منافع و وحدت ملی رعایت شود گفت: یک زمان ممکن است کلمه‌ای یک چالش اجتماعی ایجاد کند و اگر رسانه‌ای این جنبه‌ها را رعایت نکند می‌تواند به وحدت و امنیت ملی آسیب برساند. البته تشخیص این مسائل خیلی سخت نیست. وقتی رسانه‌ای این مسائل را رعایت کند، ما وظیفه خود می‌دانیم برایش آرامش و امنیت ایجاد کنیم چون در پرتو امنیت یک خبرگزاری می‌تواند نوپردازانه به فعالیت خود برسد.
 
وی همچنین با تصریح این نکته که دستگاه امنیتی نظام جمهوری اسلامی باید آرامش و اعتماد ایجاد کند، گفت: ما و شما اصحاب رسانه می‌توانیم در ایجاد فضایی که به انتخاباتی شکوهمند و حماسه حضور بینجامد، اثرگذار باشیم. مردم ما نیز به انتخابات‌ باور دارند و معتقدند رأی آنها تعیین کننده است.
 
علوی همچنین خاطرنشان کرد: ماندگاری و ثبات نظام ما هم در همین احساس مردم است و شما رسانه‌ها می‌توانید این نقش را ایفا کنید تا مردم بدانند رأی آنها تعیین کننده است و در این زمینه هم مجریان، هم رسانه‌ها و هم دستگاه‌های مختلف می‌توانند این باور را به مردم منتقل کنند.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش امنیت کشور را به استناد تعبیر مقام معظم رهبری بی بدیل خواند و گفت: در شرایطی که دنیا بخصوص منطقه ما با ناامنی‌های زیادی مواجه است، در ایران ضریب امنیتی افزایش پیدا کرده است.
 
وزیر اطلاعات همچنین گفت: دو سال پیش در مرزهای جنوب شرق و شمال غرب ما چقدر مرزبان، بسیجی، معلم و شهروند شهید می‌شدند و چند خودرو دچار انفجار می‌شدند. الان به مراتب این آمار کمتر شده است و دستگاه‌های امنیتی مختلف در کشور با هم‌افزایی جلوی کسانی را که تلاش داشته‌اند برای امنیت چالش ایجاد کنند گرفته‌اند.
 
وزارت اطلاعات به دنبال تأمین امنیت رسانه‌ای برای فعالین رسانه‌ای است
 
ادبیات نقد را درست کنیم
وزیر اطلاعات در ادامه سخنانش به مساله نقد پرداخت و با بیان اینکه نقد باید با زبانی محترمانه، مودبانه، دلسوزانه و منصفانه صورت گیرد و نیمه پر و خالی لیوان با هم دیده شود، گفت: نقد درست این است که به شخصیت طرف مقابل حمله و بی‌حرمتی نشود بلکه با رعایت بالاترین احترام نسبت به فرد مورد نقد صحبت، کارکرد یا اندیشه او مورد نقد قرار گیرد. اگر نقد ما ویژگی‌های نقد اسلامی و اخلاقی را ندارد و گفتمان نقد هدیه‌وار و در قالب یک ادبیات اخلاقی و محترمانه نیست باید به این سمت برویم که ادبیات را درست کنیم.
 
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به انتخابات پیش‌رو، اظهار کرد: انتخابات باید در فضایی امن و اخلاقی برگزار شود، کسانی که به صحنه می‌آیند چه نامزدها و چه هواداران و ستادها باید واقعاً اخلاق را رعایت کنند و تبلیغ کنندگان به جای تخریب رقیب، ویژگی‌های مثبت کاندیدای مورد نظر خود را مطرح کنند تا مردم بتوانند به درستی انتخاب کنند.
 
وی تأکید کرد: باید به گونه‌ای رفتار شود که همه بر اساس بینش نسبت به انتخابات احساس داشته باشند؛ چراکه انتخابات سرنوشت ساختار سیاسی ما را رقم می زند.
 
وزارت اطلاعات به دنبال تأمین امنیت رسانه‌ای برای فعالین رسانه‌ای است
 
ملاک صحت انتخابات پسند ما یا دیگران نیست
علوی همچنین گفت: باید ممنون رهبر عزیز، هوشمند و هوشیارمان باشیم که همواره بر حضور حداکثری مردم تاکید کرده اند، ملاک صحت انتخابات پسند ما یا دیگران نیست بلکه نتیجه انتخابات را اکثریت مشخص می‌کند و این ملاک مطلوب است. به همین دلیل مقام معظم رهبری همیشه روی مشارکت حداکثری انگشت گذاشته است. رسانه‌ها، مجریان، ناظران و دستگاه‌های امنیتی نیز باید به سمت ایجاد شور و مشارکت حداکثری در انتخابات توجه کنند.
 
وزیر اطلاعات در پایان اظهار کرد: این مشارکت همیشه به دنیا پیام‌های زیادی مخابره کرده و همه را دچار شگفتی کرده است. امیدوارم امسال نیز انتخاباتی پرشور داشته باشیم تا کسانی که در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حاضر می‌شوند، آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.
telegram-channel
همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش