منطقه پای قلعه پایلوت باز آفرینی شهر نهاوند است

بیشترین بافت فرسوده نهاوند در منطقه تاریخی پای قلعه قرار دارد

سارق موسسه آموزشی در نهاوند دستگیر شد

نهاوند در کاشت درختان پسته رتبه نخست استان را دارد/کشاورزان گندم را انبار نکنند

عملیات اصلاح هندسی بلوار خلیج فارس نهاوند شروع شد

۲۰ کیلو گرم تریاک و ۸۴ حلقه لاستیک خودروهای سنگین در نهاوند کشف شد

اطلاعیه واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب نهاوند

۲۰ چشمه سرویس بهداشتی در سراب گیان نهاوند احداث می شود

  • کد خبر : 15908

صدای نهاوند:
افزایش بی رویه قیمت ها از ابتدای امسال وضعیت بی سابقه ای را در اکثر بازارها رقم زد و شرایطی پیش آورد، که مسئولان امر از آن به « التهاب بازار» یاد می کنند.

به گزارش صدای نهاوند، در این شرایط مسئولان مربوطه، به منظور رفاه حال مصرف کنندگان و مردم اقدام به توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی، مرغ منجمد و یا برنج با نرخ مصوب می کند که بعلت مشکلاتی که در اجرای توزیع وجود دارد شاهد ایجاد صف های طولانی در نقاط مختلف شهر هستیم و از طرفی تعدادی از شهروندان بیش از چند ماه است که متقاضی خرید این فرآورده ها هستند، اما به خرید آن موفق نشده اند.

اکثر مردم نهاوند که در همین فروشگاه بدنبال گوشت گرم، مرغ و یا برنج  تنظیم بازار بودند، در گفتگو با صدای نهاوند اعلام کردند، نمی دانم این همه اطلاع رسانی درباره توزیع این فرآورده می شود و هر بار هم در مقابل این فروشگاه ها صف های طولانی مردم تشکیل می شود، اما هر بار که به این فروشگاه و دیگر فروشگاه های زنجیره ای مراجعه می کنیم با نبود آن مواجه می شویم و فقط تعداد اندکی موفق به دریافت این فرآوردها می شوند.

ایستادن در صف‌های طولانی گوشت، مرغ و برنج این روزها به دل مشغولی ‌ها و اشتغالات روز مره بسیاری از مردم اضافه شده است، ایستادن‌هایی که معلوم نیست آخر دست پر برگردی یا کلافه

 این توزیع نامناسب که نه تنها در نهاوند بلکه در سطح کشور نارضایتی مردم را به همراه داشته است، باید با اتخاذ تصمیم مطلوب از سوی مسئولان مهم چاره اندیشی شود تا شاهد آرامش در بازار و رضایتمندی مردم باشیم.

اما شهروندان نیز باید بدانند می توانند با هدفمند خرید کردن و مدبرانه و مومنانه مصرف کردن این پیچ ایجاد شده را پشت سر گذاشت. قصد تبرئه کردن مسئولان و متهم کردن مردم را نداریم اما مسئله این است که ما شهروندان می توانیم با کمتر خریدن و درست مصرف کردن و مدیریت تغذیه خود اجازه ایجاد خیلی از مشکلات را ندهیم، ما می توانیم کم بخریم تا برای هر روز خریدن، کالا باشد.

باید قبول کنیم فرهنگ برخی مردم در تهیه اقلام دولتی غلط است، عده ای بیش از حد نیاز خود اقدام به تهیه برخی اقلام می کنند که این امر به گرانی ها دامن می زند و سبب می شود سایر مردم از حق طبیعی خود محروم بمانند.

سخن پایانی…

عرضه گوشت و مرغ یخ زده یکی از راهکارهای اساسی ستاد تنظیم بازار برای مقابله با بالا رفتن ناگهانی قیمت ها و به اصطلاح ایجاد حباب در بازار می باشد که در صورتی که با برنامه ریزی مناسب و اصولی پیش برود نه تنها می تواند نقش موثری در تنظیم بازار داشته باشد بلکه کرامت انسانی را نیز حفظ می نماید و مانع از ایجاد صف های بهم پیوسته خواهدبود.

 

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش