نیروی انتظامی با کشف حجاب و هنجارشکنی در نهاوند برخورد کند

پیاده راه کردن خیابان سعدی نهاوند منافع عمومی را به دنبال دارد

پالایشگاه کرمانشاه به یک چهارم قیمت واقعی آن فروخته شده است

۲ هزار تن سیمان نهاوند اهدایی مقام معظم رهبری به روستاهای سیل زده خوزستان اهدا می شود

واکنش شدید فرمانده سپاه ناحیه نهاوند به سخنان توهین آمیز یک مسئول بر علیه بسیج

پرونده خسارت دیدگان سیل نهاوند به بانکهای عامل معرفی می شوند

۹ واحد صنفی نمایشگاه خودرو در نهاوند پلمپ شد

  • کد خبر : 17243

صدای نهاوند:
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت از منابع آب زیرزمینی بیش از اندازه بوده به همین دلیل وضعیت منابع آب زیرزمینی نگران‌کننده است.

به گزارش صدای نهاوند، درخصوص برداشت سالانه ۱۰ برابر ظرفیت دریاچه ارومیه از آب‌های زیرزمینی، گفت: در حالی سالانه این میزان آب از آب‌های زیرزمینی برداشت می‌شود که ۶۰ درصد آن صرف مصارف خانگی و صنعتی و درصد زیادی نیز صرف کشاورزی می‌شود که این مسئله پیامدهای غیرقابل جبرانی همچون افزایش گرد و خاک، نشست زمین، ایجاد فروچاله‌ها و شکاف‌های طولانی در دشت‌ها و شور شدن آب زیرزمینی را به‌دنبال دارد.

رونق کشاورزی و صنعت به معنای استفاده از سیستم‌های مکانیزه آبرسانی و شیوه‌های نوین تولید است

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رونق کشاورزی و صنعت به معنای افزایش مصرف آب بیشتر نیست بلکه رونق به معنای استفاده از سیستم‌های مکانیزه آبرسانی و شیوه‌های نوین تولید است که اگر این شیوه‌ها بکار گرفته شوند کشاورزی و صنعت تا این میزان مصرف آب نخواهند داشتند و نیز قنات‌ها و آب‌های زیرزمینی خشک نمی‌شوند.

انتقاد از عدم نظارت بر برداشت‌های بی‌حساب و کتاب از آب‌های زیرزمینی

وی با انتقاد از عدم نظارت بر برداشت‌های بی‌حساب و کتاب از آب‌های زیرزمینی، دلیل این اتفاق را نبود برنامه مشخص برای در دستگاه و نبود همراهی و زنجیره مدیریتی جهت ممانعت از برداشت‌های بی‌رویه عنوان کرد.

وضعیت منابع آب زیرزمینی نگران‌کننده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پدیده شور شدن آب زیرزمینی در اغلب دشت‌های کشور و به‌ویژه در دشت‌های فلات مرکزی وجود دارد و در مناطقی برای استفاده از آب زیرزمینی نیاز به تجهیزات آب‌شیرین‌کن است، اضافه کرد: تمام این موارد نشان می‌دهد که برداشت از منابع آب زیرزمینی بیش از اندازه بوده و باوجود همه این پیامدها این اضافه‌برداشت‌ها همچنان ادامه دارد، به همین دلیل وضعیت منابع آب زیرزمینی نگران‌کننده است.

 

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش