- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - http://www.sedaynahavand.ir -

۶ میلیارد تومان برای احداث مخزن آب شهر گیان نهاوند اختصاص یافت

به گزارش صدای نهاوند، سیدهادی حسینی‌بیدار عصر امروز در شورای هماهنگی مدیران صنعت و برق استان همدان که صبح چهارشنبه در سالن جلسات شرکت توزیع برق نهاوند برگزار شد اظهار کرد:  به منظور احداث مخزن زمینی آب شرب شهر گیان با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب ۶ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

حسینی‌بیدار افزود:

طول کل شبکه آب و فاضلاب شهر نهاوند ۱۸۶ کیلومتر است که تا کنون ۸۲ کیلومتر شبکه‌گذاری شده و در حال حاضر ۱۸ کیلومتر نیز در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان گفت: برای تولید آب مصرفی شهرستان نهاوند ۲۰ حلقه چاه با دبی ۶۷۲ لیتر در ثانیه وجود دارد که میزان مصرف مشترکین شهر نهاوند ۲۵۲ لیتر در ثانیه است.

وی آب مصرفی نهاوند را یکی از بهترین آب‌های شرب عنوان کرد و افزود: آب شرب نهاوند یکی باکیفیت‌ترین آب‌های استان است و ما با تمام توان تلاش داریم که خدمت‌رسانی به مردم را انجام داده و نگذاریم طرح‌های آب و فاضلاب آن راکد بماند.

وی به اقدامات انجام شده برای اصلاح خطوط آب خیابان سعدی نهاوند اشاره کرد و گفت: به منظور اصلاح و به‌روز کردن خطوط آب و فاضلاب خیابان سعدی که قرار است به پیاده‌راه تبدیل شود تاکنون ۸۷۰ میلیون تومان از محل اعتبارات این شرکت هزینه شده است.