- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - http://www.sedaynahavand.ir -

برخورد شدید ضابطین قضایی نهاوند با روزه خواری در ملاء عام

عباس آزاد بخت در گفتگو با خبرنگار [1] صدای نهاوند، ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان در خصوص ضوابط قانونی حاکم در این ماه مبارک در مورد کسانی که اقدام به روزه خواری و یا تظاهر به این عمل در ملا عام می کنند، اظهار داشت: در پی ایجاد نظم و انضباط در راستای حفظ کرامت و حرمت ماه مبارک رمضان و احترام به حقوق شهروندی و اعتقادات مقدس دینی و فرهنگی مردم، نظارت های ویژه ای را در این ماه مبارک در دستور کار داریم.

آزاد بخت گفت: افرادی که بدون توجه به حرمت ماه مبارک رمضان در مکان‌های عمومی روزه‌خواری کنند براساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب ۱۳۷۵، مجرم محسوب می‌شوند و به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق، محکوم خواهند شد.

وی گفت: دستورات قضایی لازم به پلیس و نیروهای انتظامی و ضابطین در جهت برخورد با روزه خواری و تظاهر به روزه خواری و همچنین اخلال در نظم از این طریق نیز ارائه شده است.

دادستان نهاوند، بیان کرد: به هیچ عنوان هیچ رستوران، طباخی و اغذیه فروشی و همچنین سایر مراکزی که تهیه و توزیع غذا دارند در روز روزه داری و ساعات روزه داری مردم به هیچ وجه حق طبخ ندارند و از بابت پذیرایی هیچ رستورانی حق باز بودن را ندارد و باید تماما بسته باشند و دستورات لازم قضایی و قانونی را در این زمینه صادر کرده ایم.

عباس آزاد بخت افزود: امسال در دستور کار به طور ویژه قرار داده ایم که بدون استثنا باید به قانون و حقوق شهروندی و اعتقادات فرهنگی و مذهبی مردم نهایت احترام گذاشته شود، و هیچ گونه چشم پوشی و مدارایی را در این زمینه با کسانی که بخواهند قانون را نادیده بگیرند، نخواهیم داشت.