- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - http://www.sedaynahavand.ir -

بیمارستان ۱۸۰ تختخوابی نهاوند تا پایان سال جاری مورد بهره برداری و تحویل وزارت بهداشت می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای نهاوند، محمد جعفر علیزاده روز پنجشنبه در بازدید از بیمارستان ۱۷۶ تختخوابی شهرستان نهاوند افزود: امسال بر اساس قولی که به استانداری همدان داده ایم به وعده خود عمل خواهیم کرد و این بیمارستان را که یکی از بیمارستانهای استاندارد و کم نظیر می باشد به اتمام خواهیم رساند.
وی گفت: از ابتدای ساخت این بیمارستان تاکنون ۲۴۰ میلیارد ریال صرف ساخت آن شده که با این رقم ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ۱۵ درصد باقی مانده نیز مربوط به محوطه سازی و بخشهایی بود که بعدا ابلاغ گردید.
وی افزود: امسال برای ادامه ساخت بیمارستان نهاوند ۱۲۰ میلیارد اعتبار دیگر اختصاص داده شده که تمامی این مبلغ در سال جاری تخصیص داده می شود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: پس از تاکید وزیر بهداشت مبنی بر احداث بیمارستانهای ایمن و مطابق با استانداردهای روز دنیا تغییرات اساسی در بخشهایی از آن صورت گرفت که این مساله باعث طولانی شدن تکمیل روند ساخت بیمارستان شد .
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی افزود: این بیمارستان دارای چهار بخش تخصصی داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان می باشد که نیازهای اساسی شهرستان را جواب می دهد .
وی افزود: با توجه به اینکه این شهرستان در مسیر شریانی غرب کشور قرار دارد لذا توجه ویژه ای به بخشهای تخصصی آن شده و اورژانس این بیمارستان دارای ۲۳ تخت و بخش زایمان آن نیز به صورت ال دی آر با طراحی مناسب می باشد و علاوه بر آن اختصاص ۱۷ خط ویژه در آن می باشد.
معاون وزیر راه و شهر سازی افزود: ما در زمینه تامین اعتبار بیمارستان هیچ تنگنای مالی نداریم لذا باید در مرداد و شهریور حداکثر استفاده از زمان برده شود تا ما بتوانبم سه ماه پایانی سال آن را به صورت تحویل موقت در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم تا کار تجهیز آن را شروع نماید.
وی گفت: مسئولان شهرستان باید کمک کنند که کارها و مشکلات این بیمارستان در زمینه آب ، گاز و برق برطرف شود.
وی با تاکید بر روند بازدیدهای مستمر گفت: به منظور شتاب در انجام کارهای باقی مانده ما به صورت مداوم از این طرح بازدید خواهیم داشت و انتظار داریم که پیشرفت کار ملموس و عینیت داشته باشد .