سد گرین نهاوند ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

۱۲۰ کارگاه تولید مبل و منبت در روستای دهفول نهاوند دایر است

استفاده از امکانات دولتی جهت تبلیغ انتخاباتی جرم است

اخبار و فعالیت های کاندیداهای انتخابات مجلس در نهاوند رصد می شود

دستگیری ۹ سارق در نهاوند

کشف ۱۰فقره سرقت و دستگیری ۵ سارق در نهاوند

اصل بیطرفی و قانونمندی ملاک اصلی ستاد انتخابات نهاوند باشد

حوادث اخیر لبنان و عراق توسط آمریکا، آل سعود و اسرائیل مدیریت می شود

کشف ۱۵ میلیون چک پول ۵۰ هزار تومانی جعلی در نهاوند

حضور مدیرمخابرات منطقه همدان در سامد۱۱۱

  • کد خبر : 852

صدای نهاوند:

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند از میزبانی این شهرستان در هجدهمین جشنواره موسیقی سنتی فجر همدان در سه بخش گروه‌نوازی، تک‌نوازی و آواز خبرداد.

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، محمود مصباح ظهر شنبه در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این جشنواره را اهتمام در گردآوری و تدوین موسیقی اصیل ایرانی دانست که برخاسته از فرهنگ و سنت مردم این سرزمین است.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند گفت: حمایت از هنرمندان موسیقی، ارزش نهادن به آثار و گردآوری آهنگ‌ها، کشف استعدادهای جوان، اعتلای موسیقی فاخر ایرانی و بازآفرینی و احیا آثار گذشته که تنیدگی ناگسستنی با تاریخ ایران دارد، از جمله اهداف دیگر هجدهمین جشنواره موسیقی فجر استان است.

وی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره در بین ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان توزیع شده گفت: علاقمندان تا ۲۲ دی ماه جاری باید آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در چهار راه تختی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تحویل دهند.

وی افزود: زمان برگزاری جشنواره روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه و در تالار اندیشه مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) است.

مصباح شرایط شرکت در بخش گروه‌نوازی این جشنواره را ارائه آثار جدید از ساخته‌های اعضای گروه، اجرای آثار اساتید موسیقی با تنظیم جدید و تلفیق صحیح شعر و موسیقی در بخش با کلام عنوان کرد و ادامه داد: شرکت‌کنندگان در بخش تک‌نوازی و آواز نیز باید شرایطی همچون ارائه یک قطعه ضربی (پیش‌درآمد، چهار مضراب و ارائه یک تصنیف از اساتید پیشکسوت در بخش آواز)، تسلط بر گوشه‌های دستگاه یا آواز انتخابی داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه برای داوری جشنواره امسال از استادان برجسته کشوری دعوت به عمل آمده، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم شاهد استقبال مناسبی از طرف هنرمندان موسیقی استان در هجدهمین جشنواره موسیقی سنتی همدان باشیم.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند افزود: در بخش اهدای جوایز برگزیدگان نیز نسبت به سال‌های گذشته تمهیدات بهتری اندیشیده شده و به نفرات اول تا سوم هر بخش هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش