آغاز مرحله اول طرح واکسیناسیون کرونا در نهاوند

بانک های عامل نهاوند ۷میلیارد تسهیلات باقیمانده اشتغال را جذب کنند

ابلاغ اخطار قانونی به مراکز پرنده فروش نهاوند

تجلیل از اقدامات شرکت سیمان نهاوند در حوزه‌ی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

نهاوند صاحب بازار روز می شود/ عزم شهردار نهاوند برای احداث بازار روز

آژانس تانکرهای تخلیه فاضلاب و لجن کش در نهاوند راه اندازی می شود

تغییرات گسترده در روسای اتحادیه های اصناف نهاوند

اروپایی ها در برجام فقط حرف می زنند و در عمل چیزی نشان ندادند

فعالیت تالارهای نهاوند از سر گرفته شد

کشف ۱۰۵ تن نهاده های دامی قاچاق و احتکار شده در نهاوند

 • کد خبر : 8501

صدای نهاوند:
رئیس اداره آبفار شهرستان نهاوند عنوان کرد: کیفیت آب آشامیدنی روستاهای شهرستان نهاوند سالم و بدون آلودگی است.

به گزارش پایگاه خبری صدای نهاوند، مجتبی حسین‌آبادی، اظهار داشت: عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی گاماسیاب نهاوند از سال ۹۰ آغاز شد و برای بهره‌برداری کامل از این مجتمع به ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این پروژه با ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تاکنون ۶ روستا زیر پوشش این مجتمع قرار گرفته است.

حسین‌آبادی افزود: این مجتمع قرار است ۱۹ روستای بخش مرکزی  را با بیش از  ۱۸ هزار نفر جمعیت روستایی که معادل ۴۲ درصد جمعیت بخش مرکزی است را زیر پوشش قرار دهد و با احداث این مجتمع منابع آب‌های زیرزمینی حفاظت و مدیریت می‌شوند.

وی عنوان کرد: در صورتی که اعتبار لازم و مورد نیاز این مجتمع تأمین شود سال ۹۶ پروژه به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

حسین‌آبادی تأکید کرد: با بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی گاماسیاب آب سراب پس از تصفیه کامل با ۴۳ کیلومتر خط انتقال به ۱۹ روستای شهرستان می‌رسد که این مسئله مدیریت بیشتر منابع آبی را در پی خواهد داشت.

سرپرست اداره آبفار نهاوند به مجتمع‌های آب‌رسانی نهاوند اشاره کرد و اظهار داشت: در شهرستان نهاوند هشت مجتمع آبرسانی وجود دارد که این مجتمع‌ها شامل مجتمع آبرسانی زرین باغ، مجتمع آبرسانی محمودیه، دهنو علیا، شهرک، فارسبان، گاماسیاب، کرک علیا و چناری هستند که تعدادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری و تعدادی نیز در دست اجرا قرار دارند.

حسین‌آبادی تصریح کرد: کل مجتمع‌های آبرسانی شهرستان نهاوند ۵۰ درصد جمعیت زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی را خدمات‌رسانی می‌کنند که ۶۲ روستا را شامل می‌شود.

وی با اشاره به مزایای مجتمع‌های آبرسانی گفت: جلوگیری از پراکندگی تأسیسات و تمرکز آنها در یک محل، استفاده از ابزار و تأسیسات جدید برای جلوگیری از مصرف بی رویه و برداشت بیش از حد از منابع زیرزمینی و تأمین پایدار آب روستاها از مهم‌ترین مزایای مجتمع‌های آبرسانی هستند.

حسین‌آبادی افزود: همچنین برای گندزدایی مجتمع آبرسانی گاماسیاب یک دستگاه الکترولیز نمک طعام خریداری و نصب شده است که این دستگاه کیفیت کار گندزدایی را افزایش می‌دهد و از لحاظ بهداشتی نوع ارتقا یافته دستگاه های گندزدایی است.

رئیس اداره آبفار شهرستان نهاوند عنوان کرد: کیفیت آب آشامیدنی روستاهای شهرستان نهاوند با نظارت شبکه بهداشت شهرستان به صورت مداوم کنترل می شود و خوشبختانه تمام منابع آب آشامیدنی روستاهای شهرستان نهاوند سالم و بدون آلودگی هستند و در صورتی که آلودگی پیش بیاید منشأ آن شکستگی‌های شبکه های توزیع آب است.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

 1. asal گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید/ بله آب شهر نهاوند مشکلی ندارد ولی در یکی از روستاها آب آن نه تنها سالم نبوده بلکه غیر قابل آشامیدن می باشد مثلاً ماه قبل بعلت بارندگی آب گل آلود و غیر قابل شستشو هم بود چه برسد به آشامیدن. آلودگی آب باعث پوسیدگی دندان، سنگ کلیه و خیلی از مریضی های می شود. مسئولین محترم شهرستان کی می خواهند به فکر این روستا یا شاید روستاهای دیگر که مشکلشان آلودگی آب و سالم نبودن آن است، باشند.

 2. فرزاد گفت:

  باسلام . اب اشامیدنی روستای وراینه با سختی ۱۸۰ و ۴۰ درصد گل کجاش سالمه؟؟؟؟

 3. asal گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید/ بله آب شهر نهاوند مشکلی ندارد ولی در یکی از روستاها آب آن نه تنها سالم نبودI بلکه غیر قابل آشامیدن می باشد مثلاً ماه قبل بعلت بارندگی آب گل آلود و غیر قابل شستشو هم بود چه برسد به آشامیدن. آلودگی آب باعث پوسیدگی دندان، سنگ کلیه و خیلی از مریضی های می شود. مسئولین کی می خواهند به فکر این روستا یا شاید روستاهای دیگر که مشکلاشان آلودگی آب و سالم نبودن آن نیست، باشند.

*

code

 • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
 • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .