مجوز احداث مغازه های تجاری آموزش و پرورش نهاوند سال ها بلاتکلیف مانده است

هر دو بیمارستان نهاوند دارای سی تی اسکن شدند

نهاوند، قطب سیب درختی با کیفیت اعلا می‌باشد

معاون وزیر مسکن کشور از پروژه احداث مسکن ملی نهاوند بازدید کرد

۷۲ درصد مسکن روستایی نهاوند نوسازی شده‌ است

دفاتر خدمات ارتباطی نهاوند کانون ازدحام جمعیت/ موج چهارم کرونا در راه است

باند سارقان منزل نهاوند در دام پلیس

۱۰ طرح مخابراتی دهه فجر امسال در نهاوند به بهر ه برداری می رسد

جبهه اصلاحات تا سال ۸۸ اعتبار داشت/ هر کس از سران فتنه حمایت کند باید با آن برخورد شود

شرکت سیمان نهاوند بیش از ۱۵۰ هزار تُن سیمان به مناطق سیل زده اهدا کرد

  • کد خبر : 8902

صدای نهاوند:
رئیس اداره ثبت احوال نهاوند از کاهش آمار ولادت، افزایش آمار وفات، افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق در 10 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در نهاوند خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای نهاوند، روح اله مهدوی روز چهارشنبه در شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی نهاوند افزود: در ۱۰ ماهه امسال ۲ هزار و ۶۴۲ واقعه ولادت در نهاوند به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه سال قبل(دو هزارو ۸۹۹ واقعه)۸/۹ درصد کاهش یافته است. 

مهدوی گفت: از مجموع نوزادان متولد شده سال جاری یک هزار و ۳۹۴ نفر را پسران و یک هزار و ۲۴۸ نفر را دختران و همچنین از این میزان یک هزار و ۲۶۷ نفر مربوط به شهر و یک هزار و ۳۷۵ نفر روستایی بودند.

وی  به واقعه وفات در شهرستان اشاره کرد و گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۸۵۶ واقعه فوت در شهرستان به ثبت رسیده که ۵۱۳ مورد آن را مردان و ۳۴۳ نفر را زنان تشکیل می دهند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۸۵۲ مورد بوده ، پنج درصد افزایش را نشان می دهد.

رئیس اداره ثبت احوال نهاوند بیان داشت: بیشترین عامل فوت در نهاوند را بیماریهای قلبی عروقی ذکر کرد و افزود: نرخ خام فوت در این شهرستان پنج و سه دهم درصد که از میانگین استان کمتر است و عمده ترین علت مرگ و میر در سال جاری را بیماریهای قلبی و عروقی با ۴۳ درصد از مجموع عوامل فوت به خود اختصاص داده است.

روح اله مهدوی در خصوص واقعه ازدواج نیز گفت: در این مدت یک هزار و ۶۸۴ مورد واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت با مدت مشابه سال گذشته که یک هزار و ۶۵۱ مورد بوده ۲ درصد افزایش داشته است یعنی به طور متوسط در هر شبانه روز ۶ مورد ازدواج در نهاوند صورت گرفته است.
وی گفت: در خصوص واقعه طلاق نیز در سال جاری ۳۲۰ مورد طلاق در نهاوند به ثبت رسیده که در مقایسه با سال گذشته که ۳۶۷ مورد بوده ۱۲/۸ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: در برابر هر پنج ازدواج یک واقعه طلاق صورت گرفته که در مقایسه با میانگین استان که چهار و نیم بوده کمتر است.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش